Värsked postitused
Image Alt
Näpunäited ja nõuanded

Kasvukoha planeerimine aias

Kasvukoha planeerimine aias

Minu käest on küsitud, et kuidas planeerida lillesibulate kasvukohta nii, et silmale oleks kaunis vaadata?

Jagan mõningaid nippe, mida järgides ei saa kunagi eksida;

Kindlasti tuleb arvestada lillede õitsemisaegadega. Istutades kokku varased, kesksuvised ja hilised õitsejad, nii tagad, et aias oleks õiteilu pikalt.

Peida õitsenud taimede madalakasvuliste sibulate kolletunud ja kuivanud lehestik ettepoole istutatud kõrgemate sibulate abil.

Need sordid, mis õitsevad samal ajal, istuta madalast kõrgemaks, et ei varjaks pikakasvuliste taimedega madalaksvulisi õitsejaid.

Sibullillede värvidega saad mängida ja tekitada ühtset kooslust oma aias. Mõtle alati läbi millised toonid kokku sobitada.

Paljud lillesibulad hakkavad ajapikku paljunema, seega planeeri kasvukoht nii, et sealt saaks aastaid tärkavaid õisi.

Lillesibulaid võid kasvatada igal pool: iluaias, aasal, segatuna muru sisse, puude alla või peenardele paigutatuna. Istuta suurem kogus ühte kohta, et tekitada võimas visuaalne efekt. Üksikud taimed ei anna kunagi sellist kaunist vaatepilti.

Enamus liigid eelistavad päikselist kasvukohta. Varakevadised õitsejad võib istutada puude alla või põõsaste ümber, sest tärkamata lehestik ei varja veel neid.

Eluterved ja kvaliteetsed lillesibulad ning oskuslik planeerimine muudavad sinu aia imetlusväärseks lilleoaasiks. Seega, kui ostad või tood naabriaiast endale uusi lillesibulaid, siis kindlasti kontrolli, et sibulad ei hallitaks, ei ole riknenud, pole lillemugula või risoomi ümber umbrohtu. Nii väldid taimehaiguseid ja aias võimust võtvat umbrohtu.

Kas Sul pole kontot?

Registreeru