Värsked postitused
Image Alt
Näpunäited ja nõuanded

Meie sõbrad, metsmesilased, koduaias toimetamas

Meie sõbrad, metsmesilased, koduaias toimetamas

Pestitsiidide kasutamine, liiga väheseks jäänud elupaigad ja paljud muud põhjused ohustavad metsmesilaste (Bombus) populatsiooni. Teie saate pakkuda metsmesilastele oma aias elupaika ja aidata peatada mesilaste hukkumist. Kuidas neid kasulikke putukaid aidata saate?

Ilma metsmesilasteta poleks ka bioloogilist mitmekesisust aias, sest tolmeldamise eest vastutavad just nemad. Metsmesilased on looduse jaoks isegi tähtsamad kui meemesilased (Apis mellifera), sest paljud liigid on spetsialiseerunud teatud taimedele. Näiteks tomateid tolmeldavad just metsmesilased.

Seega, kui meelitate mesilasi oma aeda, teete neile sellega head. Mida rohkem aiaomanikud metsmesilasi toetavad, seda paremini saab mesilaste hukkumise vastu võidelda. Mõned metsmesilaste liigid ei leia enam pesitsuskohti, nad kasutavad pesapaigana püsikute varsi. Seetõttu peaksite lillevarred jätma lõikamata, ehitage või ostke oma aeda putukahotelle.

Enamik metsmesilasi toitub nektarist ja õietolmust. Kuna paljud liigid on spetsialiseerunud teatud taimedele, vajavad nad eelkõige kohalikke taimi. Metslilleniidu jaoks on olemas seemnesegud, mis koosnevad erinevatest taimedest. Nii pakute metsmesilastele laias valikus toitu. Nartsissid, sinilillid, lavendel ja tüümian on näited taimedest, mis pakuvad mesilastele piisavalt nektarit ja õietolmu. Samuti kodaeda külvates lillemuru, saate oma aeda meelitada neid kasulikke ja töökaid putukaid. Lillemuru saab osta https://lillesibulad.ee/ e-poest. Tee tutvust selle kvaliteetse lillieseguga “Lilleniit” siit. Mesilasi meelitavad ligi ka viljapuud. Teised taimed, mis on metsmesilastele toiduallikaks, on krookused, tulbid ja astrid.

Eriti kuumal aastaajal vajavad mesilased vett. Võite luua aeda tiigi, millega pakute ka teistele putukatele ja lindudele joogiveeallikat. Kas teadsid, et mesilastele meeldivad väga vesiroosid? Kui te tiiki ei soovi oma aeda, võite mesilastele panna madala kausi. Pange sinna mõned kivid ja täitke kauss veega. Kivid peaksid ulatuma veepinnast kõrgemale. See annab metsmesilastele maandumiskoha, kust nad saavad juua.

Nii loote koosluse ja harmoonia oma aias ja aitate neid kasulikke putukaid ning nemad aitavad teid.

Kas Sul pole kontot?

Registreeru

X