Varsti on aeg hakata suvelilli ette kasvatama

  • Jaanuaris külva: võõrasema, harakalatv;
  • Veebruaris külva: begoonia, hall salvei ja sinilobeelia;
  • Märtsis külva: enamus suvelilled, sh petuunia, ripp-lõvilõug, pelargoon, peiulill, mätashari, ämbliklill jpm;
  • Aprillis külva: tokkroos, kosmos, aedaster, lõvilõug, levkoi, nemeesia, suvedaalia, õlelilled, jänesesaba jpm;
  • Mais võid külvata otse kasvukohale: rukkilille, lillherne, saialille, hariliku kosmose, pruudisõle, kipslille, mustköömeni ja päevalille

Seemned külva pottidesse 0,5-1 cm sügavusele. Ettekasvatamiseks sobib hästi külvi- või pikeerimismuld ja hoia see parajalt niiske. Pott tuleb täita paraja koguse mullaga, siluda ja õrnalt kinni patsutada.

Suured seemned külva ühekaupa otse anumasse või potti. Väiksemad seemned tuleb hulgikaupa külvates esimeste pärislehtede ilmumisel pikeerida. Seemnete idanemine kestab tavaliselt 18-20°C juures 1-2 nädalat. Et noored ja õrnad taimed välja ei veniks, võiksid nad viia veidi jahedamasse ruumi, ca 15-18°C kätte. Lobeeliaid ja viltlehti mullaga ei kaeta, vaid külvatakse niisutatud mulla peale ja vajutatakse õrnalt kinni. Niiskuse hoidmiseks võib külvianuma katta kile või klaasiga. Taimed istuta välja alles maikuu lõpus, siis kui öökülmad on möödas. Kui külvad seemned otse kasvukohale, siis samuti 0,5-1 cm sügavusele. Peale külvamist kohe kastes tekib mullale koorik, mistõttu on idul raske pinnale tõusta. Seepärast peaks kohest kastmist vältima.

Tegelikult on see põnev maailm ja enda taimed, mis on hoole ja armastusega kasvatatud on kindlasti midagi muud kui lihtsalt ostetud seemikud aiandist või kauplusest. Meie katsetasime eelmine suvi petuuniate kasvatamist (eelnev ettekasv) mitte ainult amplites vaid ka peenrate ääristamiseks.

Õitseme koos!